Cloudová řešení

Cloudová řešení umožňují využívání IT prostředků – především hardwaru a softwaru - vzdáleně a odkudkoli, prostřednictvím internetu. Uživatelé mohou na dálku a hlavně velmi rychle, podle aktuálních potřeb, rozšířit portfolio využívaných služeb, např. v případě rychlého růstu firmy, nebo rozjezdu nových aktivit. To vše bez nutných investic do nového hardwaru, či softwaru a s nižšími provozními náklady.

Větší společnosti zpravidla mají vlastní infrastrukturu ve vlastních datových centrech (on-premise prostředí) a již využívají sofistikované IT služby pro týmovou spolupráci a sdílení dat. Nasazení moderních cloudových služeb jim dává široké možnosti optimalizovat náklady na provoz IT služeb a zvýšit jejich dostupnost a zabezpečení. Samozřejmostí je vysoká škálovatelnost dle aktuálních potřeb organizace. Další výhodou je předvídatelnost a plánovatelnost nákladů, které se přesouvají z investiční roviny do roviny provozní. Cloudové on-line technologie lze nasadit pozvolně, bez nutnosti skokově opustit stávající on-premise řešení.

Výhody online řešení jsou zejména v oblastech plánování nákladů, zajištění růstu a efektivity práce v obchodních aktivitách a zjednodušení práce a zvýšení efektivity IT oddělení:
 • Škálovatelnost IT prostředí - IT infrastruktura může okamžitě reagovat na potřeby růstu společnosti.
 • Zvýšení produktivity práce - díky využívání nejnovějších verzí MS produktů dochází ke zlepšení spolupráce a sdílení informací v týmu a efektivnímu využívání aplikací.
 • Nižší náklady na IT, a tedy i celkové provozní náklady umožňují snížit ceny vlastních produktů a získat tak konkurenční výhodu.
 • Odpadají starosti s nákupem, upgradováním a správou hardwarových komponent - snížení TCO nákladů, nulové počáteční investice.
 • Velmi rychlé nasazení služeb.
 • Vysoká dostupnost, důvěrnost, integrita a zabezpečení dat. Služby splňují náročné podmínky pro většinu průmyslových standardů jako ISO-27001 a FISMA. Jsou provozovány v několika geograficky replikovaných a zastupitelných datových centrech.

Specializujeme se na cloudové technologie a služby Microsoft, které umožňují nejenom efektivně využívat cloudu, ale také vytvořit propojená hybridní řešení - tedy rozšíření stávajícího on-premise prostředí o cloudové. Služby, které v rámci svého portfolia nabízíme, zahrnují všechny dostupné platformy Iaas, SaaS a Paas. Jsou založené zejména na prostředí Microsoft Azure, Office 365 a službách dalších cloudových poskytovatelů působících v České republice i v zahraničí.

Základní SaaS služby:
 • On-line produkty z rodiny Microsoft Office 365 – Exchange, Lync, SharePoint, Yammer a CRM v mnoha kombinovatelných variantách plánů, pro využití v organizacích všech typů a velikostí.
 • Vývoj a provoz aplikací založených na technologii SharePoint, dodaných ve formě služby.
 • Implementace a provoz ERP řešení jako SAP, Infor M3, MS CRM apod. dodaných ve formě služby.

Základní IaaS služby:
 • Provoz virtuálních instancí serverů různých operačních systémů – Windows Server, Linux, Unix, Oracle apod.
 • Služby ukládání a zálohování dat – umožňuje zákazníkům ukládat/zálohovat data z on-premise prostředí do datového centra.
 • Rozšíření výpočetního výkonu datového centra o výpočetní prostředky cloudového prostředí v hybridním scénáři nasazení. Možnost automatizace řešení s využitím sw nástrojů MS System Center.
 • Hybridní Storage StorSimple - Integrace fyzického on-premise datového úložiště a neomezeného datového prostoru v cloudovém řešení.

Základní PaaS služby:
 • Provoz SQL databází na úrovni SQL platformy bez nutnosti provozovat operační systém s SQL serverem
 • Provoz webového serveru založeného na Microsoft IIS platformě bez nutnosti provozovat operační systém Windows.

Microsoft CRM Online

Řízení vztahů se zákazníky (CRM) je založeno na shromažďování všech údajů o klientech a následném poskytnutí uceleného pohledu na daného zákazníky svým zaměstnancům. To vše v reálném čase. Řešení Microsoft Dynamics CRM lze nasadit a provozovat na serverech uživatele, ale i formou služby CRM Online, tedy v cloudu. Výhodou je komplexní CRM řešení bez nutných úvodních investic do hardwaru či softwaru.

Microsoft Office  365

Office 365 je cloudová služba hostovaná společností Microsoft, která přináší předvídatelné a dostupné měsíční náklady a nevyžaduje žádné počáteční investice do infrastruktury. Její používání je jednoduché a správa nevyžaduje žádné odborníky na IT. Více informací naleznete zde.

S&T Cloud

Základ služby S&T Cloud tvoří cloudová platforma HP CloudSystem Matrix, disková pole HP 3PAR, bezpečnostní prvek HP TippingPoint, virtualizační technologie VMware a DataCentrum Casablanca, které je umístěno přímo na páteřní síti internetu v Česku. Výhodou je jednoduchá konfigurovatelnost služeb pomocí webového prohlížeče, to vše podtrhuje ekonomická atraktivita S&T Cloudu, kdy ceny začínají od 35 korun za den.

Poskytujeme svým zákazníkům zajištění celého portfolia služeb v oblasti Cloudových řešení. Pomáháme s vhodným výběrem cloudové platformy (IaaS, PaaS, SaaS), připravíme pro Vás cenovou rozvahu pro přenesení části nebo kompletní infrastruktury či služeb z on-premise prostředí do cloudu, zpracujeme a otestujeme koncept nasazení. Zajistíme migraci ze stávajících on-premise systémů a nastavíme hybridní propojení služeb se stávajícím on-premise prostředím včetně implementace softwarových nástrojů pro cloudové a hybridní prostředí. Samozřejmostí je, že naši zákazníci mají možnost profitovat z celého portfolia doplňkových služeb, které jako systémový integrátor nabízíme - servicedeskové a outsourcingové služby, vývoj aplikací na platformě SharePoint, scénáře pro hostování ERP a jiných systémů v prostředí Microsoft Azure a další. Tím si mohou zajistit silného a odpovědného partnera pro zajištění chodu kompletního IT prostředí.Řešení využívající cloudových technologií Microsoft.