8.8.2017 | Czech Republic

S&T CZ spolupracuje s ČVUT!

Všichni víme, jak je dnes těžké sehnat nové specialisty pro IT firmu. Poptávka roste rychle a kvalitních lidí s potřebnými znalostmi přibývá na trhu již pomaleji. Abychom proces urychlili a zároveň dali získávaným kvalifikacím ten správný směr, spojili jsme své síly přímo se zdrojem – vysokou školou – konkrétně s ČVUT v Praze. Otevřeli jsme mimoškolní vzdělávací program Akademii kyberbezpečnosti.

2.8.2017 jsme uspořádali seminář, v rámci něhož jsme přivítali finalisty celorepublikové Kybersoutěže 2016. Cílem této soutěže je najít mladé talenty v oblasti bezpečnosti a umožnit jim tak další rozvoj. Úvodního slova se ujal Vojtěch Dvořák, jednatel a technický ředitel společnosti S&T CZ. Mladé studenty seznámil se společností jako takovou, s její historií a obecnou strukturou našich služeb. Navázalo představení Fraud detection systému pro banky manažerem bezpečnosti Martinem Frühaufem, který v rámci své přednášky rozdal test odborných dovedností, kdy si studenti mohli vyzkoušet své znalosti v rámci IT bezpečnosti. Na konci semináře pak byli oceněni 3 nejlepší.

Po přestávce následovala prezentace HR oddělení – Markéty Kamenářové, personální ředitelky a Anety Ranochové, HR specialistky, které mladým talentům představily a nabídly aktuální volné pozice v podobě brigády. Na závěr se uskutečnila velice zajímavá přednáška Michala Nováka, Security Specialisty, který se zaobíral tématem bezpečnostního dohledu a neopomněl ukázat živou prezentaci práce s nástroji ArcSight.

Finální diskuze skýtala nepřeberné množství otázek, za což jsme velmi rádi. Studenti byli velice aktivní a měli zájem se dozvědět více o daných tématech.

Jsme hrdí, že můžeme spolupracovat s talenty v oboru i na příležitost ukázat firmu S&T CZ jako autoritu v IT oboru.